Alternative content

Get Adobe Flash player

Hosszú Katinka 200 méter háton megszerezte harmadik, majd 100 méter vegyesen negyedik győzelmét is az úszók koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságán, egyszersmind pályafutása 13. és 14. aranyérmét harcolva ki 25 méteres medencében.
A csoportjából második helyen továbbjutó sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 59–55 (10–18, 23–13, 8–16, 18–8) arányban legyőzte hazai pályán csütörtök este az Eurokupa rájátszásának első mérkőzésén a görög Olymiakosz Pireusz együttesét.
Három magyar érem is született a rövidpályás úszó Eb második napján.
Az egyformán címvédőként indult Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen, Bernek Péter pedig második lett 400 méter gyorson a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.
A magyar női kézilabda-válogatott 29–26-ra kikapott Franciaország csapatától a németországi világbajnokság nyolcaddöntőjében, vasárnap Lipcsében, így elbúcsúzott a tornától.