Alternative content

Get Adobe Flash player

A magyar női kézilabda-válogatott 33-15-re legyőzte Argentína csapatát kedden a németországi világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, Bietigheim-Bissingenben.

Pontatlan támadójátékkal kezdtek a magyarok, a labdavesztések és a rossz lövések miatt csak a tizedik percben vezettek először (4–3). Aztán Janurik Kinga védései és Kovács Anna góljai lendületet adtak a csapatnak, amely így fokozatosan növelte előnyét.

Az ellenfél nyolc percen keresztül nem talált a hálóba, a magyarok közül pedig önbizalomnövelő gólokat dobtak azok a játékosok, akiknek eddig problémájuk volt a helyzetkihasználással. A 27. percben már tíz találat volt a különbség, és gyors ellentámadások végén elért góljainak köszönhetően a szünetig ezt tovább növelte a magyar csapat (18–7).

A második felvonást sem kezdték ugyanakkor jól a magyarok, ezért Kim Rasmussen szövetségi kapitány a hatodik percben időt kért, hiszen tíz alá csökkent a különbség (20–11). Ezt követően hatékonyabbá váltak a támadások, és egy 8–1-es sorozattal sikerült megalapozni a rendkívül fölényes sikert (33–15).

Az argentin válogatott legeredményesebb tagja öt találattal Florencia Ponce de Leon volt. A meccs legjobbjának nem a hét gólos Kovács Annát, hanem a kapus Janurik Kingát választották.